Gariūnai under attack

Internetų diktatorius Hugo Chyvezz jau pasveikino premjerą Andrių Kubilių su reikšminga pergale kovoje su šešėline ekonomika – kratomis ir areštais juodosios rinkos citadelėje – Gariūnų turgavietėje.

Politikų reakcija į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos agentų operaciją parodė, kad Gariūnai – istoriškai reikšmingas ir valstybinės svarbos ojektas, nepaliekantis nuošaly nei vieno, kuris išgirtsa tą pavadinimą – ne tik Lietuvoje, bet ir toli užsieniuose.

Tėškė į akis

Pažvelkime į situaciją vyriausybės pranešimo ir ten cituojamo premjero A. Kubiliaus akimis. Kažin, kaip įsivaizdavo Vakarų reakciją premjero propagandistas, bet išvertus vyriausybės pranešimą ir premjero žodžius į anglų kalbą, kyla dvejopas jausmas, ar ne kokį kairuolišką britišką pezalą skaitai. A. Kubilius sako, kad sėkmingą kovos su šešėline ekonomika politikos rezultatą „pajus kiekvienas Lietuvos pilietis“.

Ko gero, būtent tai ir paliko didžiulį įspūdį H. Chyvezzui, nes šie žodžiai turėtų priversti sudrebėti kiekvieną pilietį – nuo seno Gariūnai buvo artimi lietuviui, o premjeras užsimojo pareikalauti kiekvieno piliečio asmeninės atsakomybės. Tai aišku, kad tų, kurie nebuvo prisilietę prie gariunajskų prekių per visą Nepriklausomybės laikotarpį visuomenėje bus mažuma!

Panaši retorika būtų puikiai suprantama, jei skambėtų kokiais krizės ar bado laikais, dar ir rusiškai. Nepaisant artejančių rinkimų, tos šalies gyventojams galėtu pasirodyti ir per švelniai užvažiuota, o toks A. Kubiliaus tonas greičiau būtų prilipdytas kokiam srities gubernatoriui, o ne vienos didžiausių ir šiuo metu valdančiosios partijos lyderiui, kuris žada rinkėjams vėl Lietuvą vesti iš krizės. Nejaugi moralinį visuomenės razvratą turėjo omeny A. Kubilius, grūmodamas tautai…?

Vyriausybės kuluaruose

Dar prisiminkime, kaip opozicijos Mazuronis tėškė sensacingą prielaidą, kad A. Kubiliaus vyriausybės vienybė žlugo, praradus liberalcentristų palaikymą, rengiantis balsuoti dėl ateinančių metų biudžeto. Nejaugi A. Čaplikas turi savo planą, kaip išgelbėti Lietuvą nuo artėjančios krizės? Ar tikrai apie susivienijimą suokiantys liberolai tiki ir pasiryžę imtis rinkos liberalizavimo reformų bei žada rinkėjui vadovautis liberaliosiomis idėjomis?

Prie to paties limpa, kad FNTT veiką kuruojančiai Vidaus reikalų ministerijai vadovauja taip pat liberaliosios pakraipos politikas Rimundas Palaitis. Kyla klausimas, kaip liberolai susiję su pakzūcha, kuria Lietuvai sukiršinti ir susireikšminti pasinaudojo jų koalicijos partneriai – konservatoriai. Ar reikėtų manyti, kad, neva, užsistodamas R. Palaitį ir nevykusiai sureaguodamas į areštus Gariūnuose, A. Kubilius bando įtikti liberolams?

Akivaizdu, kad premjeras gali jaustis įsipareigojęs tai poblažkei, kurią gavo iš kaži kodėl šiuo metu suorganizuotų kratų Gariūnuose – lekia glvos, kova vyksta, priešas įvardytas, o A. Kubilius, tarsi ant žirgo, šuoliuoja per turgų. Juokingai skamba ir tai, kad teisėsaugos kasdienė priedermė yra vilkti į dienos šviesą nedorėlius, o reidas Gariūnuose tapo dingstimi eilinį sykį suremti ietis propagandistams ir politikams. Kriminalu suskubo pasinaudoti valdantieji, kad bukai pateisintų savo nesėkmes, pagrūmodmi i pagrindinį Lietuvos negerovių šaltinį – visų mūsų mylimus Gariūnus.

 

Prezidentės pozicijos čia leiskite nepaliesti, nes jau ir taip verkti norisi. Taip pat kviečiame į popo puslapių sekciją Jutube, kur favorituose sėdi liaudiškos dokumentikos šedevras – kinojuosta „Gariūnų vyrai„.

 

Share