STOP ACTA!

Vasario 11 vidurdienį Vilniuje, kaip ir daugelyje Europos miestų, vykęs jaunimo protesto mitingas prieš valdžios slapta priiminėjamą Tarptautinį prekybos susitarimą dėl kovos su klastotėmis (angl. Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA) demonstravo pilietiško sutelktumo jėgą.

Į protesto mitingą prieš ACTA Vilniuje asmeniškai atriedėjęs meras A. Zuokas stebėjosi ir stebėjo, kokią galią ir įtaką Lietuvos visuomenei daro Socialinė medija

„Ехали медведи на велосепеде…“, pakvietė liberolai, atsivilko paksuoliai ir iškart pasimatė, kokios partijos seka Socialinę mediją ir kokią grupę pasiekia naujoviškos komunikacijos priemonės. Susivienijo Anarchistai, Piratai, Troliai, Kairuoliai, Blogeriai ir didesnes negu vidutinės pajamas gaunantys darbingo amžiaus jauni žmonės, akademinis jaunimas, kurie nereikalavo padidinti atlyginimų, nemokamo mokslo, o sutelktinai stojo už bendražmogišką teisę gyventi laisvai ir nevaržomai.

Atėjo Kleckas ir Pocevičius, genetiškai modifikuotas išsirito Hamster Rabinovich, daugybė garbingų, autoritetingų ir įtakingų asmenų, o Skirtumas T. ėmėsi iniciatyvos įtraukti europarlamentarus ir paskatinti jų aktyvumą. Mitingas V. Kudirkos aikštėje parodė politikams ir visuomenei, kaip svarbu kontroliuoti, kad sprendimų priėmėjai elgtųsi atsakingai ir įsigilintų į tai, ką priiminėja. Aktyvus jaunimas – ne sukriošę pašalpų medžiotojai – stojo būriais ir pademonstravo, kad Lietuvoje yra stipri pilietinė pozicija, solidari su demokratinėmis, laisvės ir kūrybingumo vertybėmis bei progresyviomis idėjomis.

Žiniasklaida vilkosi iš paskos Socialinei medijai, nes, kaip ir politikai – nespėjo įsigilinti į grėsmę esminėms žmogaus laisvėms keliančią tarptautinių korporacijų stumiamą totalios cenzūros sutartį ACTA. Aplenkta liko ir pagrindinė tikslinė grupė, kurią pirmiausiai paliestų ACTA suvaržymai – nepakankamai informuoti ir angažuoti tebėra Lietuvos ūkininkai, kuriems ACTA reiškia GMO korporacijų diktatūrą.

 

Sutrikę atrodė Baltarusiškos televizijos "Belsat" žurnalistai, sukdami reportažą, ko gero, apie tai, kaip pasipiktinęs Lietuvos jaunimas protestuoja prieš Grybauskaitę, Vyriausybę ir grūmoja Europai, skųsdamiesi, kad čia varžomos demokratijos laisvės...

Share