Iššūkis Kubiliui

Ypatingą privilegiją turi Vilniaus Antakalnio mikrorajone registruoti rinkėjai – įgyvendinti dalies Lietuvos piliečių lūkesčius ir užkirsti Kubiliui kelią į Seimą, per rinkimus 2012 rudenį. Jaunas ir ambicingas politikas Gintaras Tanošiūnas meta iššūkį tradiciniam dalies rinkėjų numylėtiniui, kol kas – ne dviračių treke…

 

Seniai aišku, kad konservatyvėjant menksta adaptyviosios galimybės

Rudenį Antakalnis atrodo niūrus ir nykus: šlapi šaligatviai ir apsilupinėję senovinių namų sienos dvelkia šalčiu, o lietaus ir vėjo kedenamos, tarsi, pajūrio pušys tesuteikia vidinio komforto iliuziją. Jei spėliosime prognozėmis, šiųmetis ruduo konservatoriams gresia būti dar niūresnis.

Metaforos ir procentai

Nelengvon kovon dėl rinkėjų balsų nuo seno žaliame, akademiškame ir ramiame Antakalnyje teks stotis konservatyviajam dabartiniam premjerui. Jo varžovas – nūnai darbietis, 36-erių Tamošiūnas. Kandidatą G. Tamošiūną prisimename iš Pipedijos, kur jis buvo demaskuotas besilankąs Vilniaus knygų mugėje. Dabar jis kviečia žmones į gatves, kad susitelktų ties kelio Kubiliui į Seimą užkirtimu.

Jeigu tikėtume statistika, Antakalnyje gyvena apie 50 000 žmonių. Kadenciją baigiančio VRK pirmininko Zenono Vaigausko vadovaujamos įstaigos tinklapyje skelbiamais skaičiais,  2008 metais legendinėje 3 Antakalnio rinkimų apygardoje buvo registruota 42803 rinkėju.

Iš jų per paskutiniuosius Seimo rinkimus už Kubilių balsavo daugiausia – 7215 piliečiai. Tai sudarė 32 proc. visų atėjusiųjų. Toliau rinkosi kitus dešiniuosius, socdemus ir marginalus. Daugiamandatinėje už konservatorius balsavusiųjų gretos buvo kiek mažesnės, bet sudarė tvirtą trečdalį – 29 procentus. TS-LKD triumfo laikais Antakalnyje juos vijosi valinskininkai, paksuoliai ir socdemai.

Įdomu, kad pakartotinai balsuojant dėl Kubiliaus, kai jo varžovu buvo liberalusis Babravičius, savo nuomonę pareiškė ko dar mažiau rinkėju – 12798, bet vis tiek už Kubilių balsavo stabilus 7614 piliečių elektoratas.

Paskutiniai duomenys

Vertinant Antakalnio rinkėjų simpatijas per paskutiniuosius – Savivaldybių tarybų rinkimus 2011, galima apsistoti ir ties žmogiškuoju ištekliu. Bergždžia spėlioti, kur nuvilnijo apie pusantro tūkstančio buvusiųjų balsų, todėl apibendrinti įspūdingiau procentais:

Pastarasis plebiscitas pademonstravo, kad Antakalnio rinkėjų aktyvumas išlieka daugmaž vienodas – balsuoti ateina apie pusę ar mažiau rinkimų teritorijoje registruotų gyventojų. Per Seimo rinkimus pernai TS-LKD sugebėjo pelnyti jau tik penktadalio (21 proc.) balsavusiųjų simpatijas.

 

Taigi atrodo, kad A. Kubiliui iš tiesų nėra dėl ko jaudintis – šansų patekti į Seimą pro Antakalnį jam praktiškai nėra!

 

J. J.

 

Share