Valstiečių sukilimas

Su Naujais mokesčiais – taip 2011-tuosius pasitikę sveikinasi žurnalistai, menininkai ir sportininkai. Pastarieji, liaupsinti valdžios už aukštus pasiekimus, taip pat papildomai apmokestinti ir netenka dalies savo pajamų.

Kas gal jau gavo pirmuosius autorinius atlyginimus, ar pinigus pagal darbo sutartį, tai spėjo pastebėti sumažėjimą. Verslo liudijimų savininkai, tuo tarpu, taip pat pajuto padidėjusią mokesčių naštą. Ir, atrodytų – kam…?

Kognityvinis disonansas pasireiškia per bukumą ir beatodairišką siekį susidoroti su nevaldoma žodžio laisve. Net ir primityviai svarstant, beveik nerasime gražesnių valdžios žodžių purvasklaidai, kai, tuo tarpu, kitų dviejų profesijų atstovams – menininkams ir sportininkams negailėta pagyrų ir pažadų.

Gal, manytina, kad Vyriausybė melavo ir apsimetinėjo, kad aukštai vertina menininkų bei sportininkų pasiekimus? Gal iš tiesų krizė pasiekė tokį lygį, kai nustoja virti pečiukas?

Kalba paprasta, jei norima užčiaupti spaudą arba nors menkai ją apriboti, tai kodėl dėl to kartu turi kentėti sportas ir menas?

Šiuo atveju irgi neatmestina, kad dalis cechų ir manufaktūrų amatininkų gali pasiduoti destrukciniams Kremliaus rankos stumdymams ir pulti krėsti kvailystes. Aidas skrandyje, kaimynų pletkai ir  didėjantis vidinis nerimas stumia ne kartą valdžios išdulkintos liaudies atstovus pyktin ir visiškai nedidina pasitikėjimo valstybe, a nei patriotiškumo!

Jei ekonomiškai valdžios sektorių gali ištikti bankrotas, tai kokią moralinės degradacijos stadiją stebime nūnai?

Share